Jedzenie, czynność pozornie prozaiczna, to jednocześnie jedna z najbardziej podstawowych i intensywnych przyjemności w naszym życiu. Oddziałuje nie tylko na zmysł smaku czy węchu, ale również na wzrok. Dlatego tak ważna jest dbałość o odpowiednią oprawę i walory wizualne serwowanych potraw. A któż lepiej zdawałby sobie z tego sprawę niż Paco Pérez? Namacalnym dowodem jest tu nowo otwarta restauracja Arco w Gdańsku. Wymarzona lokalizacja na 33. piętrze budynku Olivia Star, oryginalny design wnętrz, ekskluzywne oświetlenie oraz, rzecz jasna, najwyższych lotów kuchnia… Wszystko to gwarantuje kompletne doznanie zmysłowe.

Projekt artystyczny na miarę mistrza

Restauracja Arco to prawdziwy pokaz wizji i umiejętności Paco Péreza, nad którym pracował starannie dobrany zespół wirtuozów z różnych dziedzin sztuki. Oprócz grupy dwudziestu pięciu kucharzy nieocenioną rolę odegrały osoby odpowiedzialne za wystrój wnętrz. Cały projekt powstawał na indywidualne zamówienie w pracowni Tarruella Trenchs Studio, a Pérez nadzorował wszystkie etapy procesu. Dla uzyskanie niepowtarzalnego efektu końcowego, najmniejsze detale aranżacji były kompletowane z niewielkich, rzemieślniczych manufaktur z całej Europy. Większość przedmiotów, w tym ręcznie wykonana zastawa czy ekskluzywne instalacje świetlne powstawała w procesie rzemieślniczej kreacji wspomaganej nowoczesnymi technologiami. I to właśnie za ten drugi aspekt wystroju odpowiadało Black Swan Studio – producent lamp na indywidualne zamówienie.

Designerska instalacja świetlna

Niewątpliwym atutem restauracji Arco jest rozciągający się z wysokości 33. piętra widok. Zdając sobie z tego sprawę, projektanci starali się tak zaaranżować wnętrza oraz ekskluzywne oświetlenie, żeby nie odciągały uwagi od imponującej panoramy, ale aby harmonijnie się z nią łączyły. W efekcie powstał wystrój utrzymany w duchu niezobowiązującej elegancji, nawiązujący do śródziemnomorskiej atmosfery Katalonii.

Ekskluzywne oświetlenie

Znajdujące się w Arco piękne iluminacje powstały z połączenia wizji Péreza oraz wiedzy i umiejętności rzemieślników Black Swan Studio. Katalończyk postanowił podzielić lokal na dwie części, Arco, bardziej luksusową oraz Trenta y tres, mniej formalną. Znalazło to również odzwierciedlenie w charakterze oświetlenia. W Arco jest to luksusowe oświetlenie, w tym designerskie, mosiężne lampy  rozproszone po całym suficie. Ich prosta, ale oryginalna forma nienachalnie przywodzi na myśl promienie hiszpańskiego słońca przywołując w ten sposób wspomnienie wakacji.

Z kolei w Trenta y tres oświetlenie ma znacznie prostszy charakter kreując bardziej swobodną atmosferę.

Niespieszna kreacja

Proces powstawania restauracji Arco trwał aż dwa lata. W tym czasie w głowach całego zespołu rodził się indywidualny projekt, którego ważną częścią były lampy handmade. Dzięki temu, po wejściu do lokalu, mamy wrażenie pełni i naturalnego ładu, gdzie każda rzecz jest na swoim miejscu. I właśnie w takich okolicznościach serwowane są potrawy mistrza śródziemnomorskiej kuchni awangardowej.

TUTAJ znajdziesz informacje na temat naszego innego projektu – oświetlenia wykonanego dla restauracji  WHITE ONE w Warszawie.