Szkło dekoracyjne znakomicie sprawdza się w roli efektownej ozdoby – a jeśli zostanie w odpowiedni sposób uformowane może być także funkcjonalnym dodatkiem do aranżacji. Lampy, rzeźby i inne szklane wyroby, mogą ożywić każdą przestrzeń,   niezależnie od tego, czy będzie to galeria handlowa, hotel czy biurowiec. Szkło daje niemalże nieograniczone możliwości twórcze w oparciu o różnorodne kształty, artystyczne wykończenia i pełną paletę barw.

Szklane wyroby artystyczne – idealna propozycja do każdego wnętrza

Dekoracyjne dodatki odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji – warto więc postawić na oryginalne produkty ze szkła. W mniejszych wnętrzach bardzo dobrze sprawdzą się nieduże szklane rzeźby lub lampy. Ważne jest, aby ich wielkość była dostosowana do metrażu. Wbrew pozorom, szkło dekoracyjne w oryginalnej odsłonie pasuje nie tylko do awangardowo urządzonych przestrzeni. Rzeźby o łagodnych kształtach, utrzymane w stonowanych kolorach, mogą być nietypowym dopełnieniem na przykład klasycznie zaaranżowanego holu hotelowego lub galerii. Można także skusić się na artystyczne lampy wykonane ze szkła inspirowane florystycznym wzornictwem.

Takie dekoracje świetnie komponują się między innymi z rustykalnie urządzonymi wnętrzami. Szklane rzeźby są również doskonałym wyborem do minimalistycznego wystroju. Nieduże instalacje w geometrycznym stylu znakomicie pasują nawet do przestrzeni, w których dominuje industrialny design. Warto podkreślić, że szkło z łatwością można zestawiać z innymi tworzywami. Dla szklanej lampy ciekawym tłem będzie zarówno drewniana ściana, jak i metalowa instalacja.

Szkło artystyczne w tonacjach tęczy – poczuj moc kolorów!

Nowoczesne technologie pozwalają wykonać szklane instalacje w dowolnej kolorystyce. Z myślą o ciepłej atmosferze wnętrza warto skusić się na rzeźby utrzymane w najcieplejszych tonacjach. Pomarańczowe, półprzezroczyste dekoracje o ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach momentalnie wprowadzą niezapomniany klimat. Można także postawić na szklane instalacje artystyczne w wielobarwnej odsłonie, w których przebijają akcenty fioletu, zieleni, błękitu czy czerwieni. Rozbudowane instalacje, inspirowane kształtem krzewów lub kwiatów, doskonale sprawdzają się w roli oryginalnej rzeźby zewnętrznej.

Szklane rzeźby zachwycające feerią barw okażą się niezastąpione także w optycznym powiększeniu wnętrza.

Szkło jest niezastąpione w tworzeniu artystycznych dekoracji, a dzięki nowoczesnym technologiom z łatwością można je uformować w odpowiedni sposób. W Black Swan Studio jesteśmy w stanie wykonać dowolną instalację ze szkła – chętnie podejmiemy się realizacji nawet nietypowych projektów szklanych lamp lub rzeźb. Zapraszamy do współpracy architektów i inwestorów, którzy poszukują efektownych rozwiązań aranżacyjnych.

***