Nie od dziś wiadomo, że czynność jedzenia ma wymiar wieloaspektowy. Liczy się nie tylko smak, ale też wygląd, zapach, towarzystwo…, czyli krótko mówiąc, cała towarzysząca potrawom oprawa. Prawda ta jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu, kiedy chodzi o kuchnię najwyższych lotów, taką, jaką oferuje nam Katalończyk Paco Pérez.

Kuchnia najwyższych lotów

Jak od pewnego czasu wiadomo, Paco Pérez, nagrodzony aż sześcioma gwiazdkami Michelin wirtuoz kuchni śródziemnomorskiej, będzie współtworzył restaurację w Gdańsku. Niestety, na razie informacje dostępne w mediach są bardzo skąpe. Podano jedynie, że lokal o nazwie Arco będzie się mieścił nie byle gdzie, bo na 33 piętrze Olivia Business Centre, najwyższego budynku w mieście. Wiadomo również, że przy tworzeniu restauracji będą pracować wyłącznie najlepsi, zaufani współpracownicy Paco Péreza, a on sam będzie nadzorował cały proces.

Kompleksowa wizja

W utrzymanym w atmosferze swobodnej elegancji lokalu szczególny nacisk będzie położony na światło, element budujący nastrój i oddziałujący na zmysły. Dzięki temu, jego lokal ma się stać miejscem wyjątkowym na mapie Gdańska, cenionym nie tylko za wybitne walory smakowe serwowanych tam dań, ale również za designerski charakter wnętrz.

Więcej szczegółów już wkrótce…